Haber

Konya Selçuklu’dan arıcılığa yüzde 50 hibe

KONYA (İGFA)– Selçuklu Belediyesi tarafından kırsal mahallelerde kalkınma ve hayvansal üretimin geliştirilmesi amacıyla hayata geçirilen ve kapsamı genişletilen yüzde 50 Hibeli Arı Kovanı Desteği 2024 yılında da devam edecek. Arı kovanı takviyesi projesinden yüzde 50 oranında 72 çiftçi yararlanacak Bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan hibe.

Kırsal mahallelerde arıcılığın geliştirilmesi ve üreticilerin bilgilendirilmesi amacıyla Selçuklu Belediyesi ve Selçuklu Halk Eğitim Merkezi ortaklığında çiftçilere yönelik uzaktan eğitim bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Destek programına başvuruların 19 Şubat’a kadar devam edeceği kaydedildi.

Selçuklu Belediyesi ve Selçuklu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında düzenlenen Arıcılık Kursu Uzaktan Eğitim bilgilendirme toplantısı için bir araya geldiklerini belirten Selçuklu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Tahir Külahcı, “Kapsamında verilen destekler hakkında sizleri bilgilendirmek için buradayız. Kırsal Kalkınma Yatırım Programı Desteği. Başvurular 3 Ocak’ta başladı ve 19 Şubat’a kadar devam edecek. Arıcılık kayıt sistemine kayıtlı ve en az 30 kovanı bulunan arıcılar bu destek programına başvurabilecek. Destek kapsamında 30 arısı bulunan arıcımız, kovan sayısını 500’e kadar çıkarabilecek. “Ayrıca karavan, çadır, arıcılık alet ve ekipmanları da satın alabiliyorlar. Online başvurularla ilgili detaylı bilgiye adresinden ulaşabilirsiniz.” Hem kurumumuz hem de sendika odalarımız.”

Programa Selçuklu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Tahir Külahçı, Selçuklu Ziraat Odası Başkanı İsmail Toklu, Selçuklu Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Mevlüt Gülcan, Konya İl Arıcılar Birliği Lideri Adem Genç katıldı.

haber-dikili.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu