Haber

Depremin merkez üssü Elbistan’da çok değerli gelişme!

Depremin ilk gününden itibaren gruplarını afet bölgesine gönderen Samsun Büyükşehir Belediyesi, portatif mutfak, temiz su temini, enerji ihtiyacı ve yardım dağıtımı gibi hizmetlerle bölgedeki faaliyetlerini sürdürüyor.

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde SASKİ ekipleri, hudutlarda şehir şebekesindeki arızaların giderilmesi, elektrik kesintisi nedeniyle devre dışı kalan terfi istasyonlarının jeneratörler yardımıyla çalıştırılması gibi birçok konuda çalışma yaptı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, depremin olduğu ilk günden itibaren tüm imkanları seferber ederek bölgeye ulaştıklarını belirterek, “İlçedeki 175 içme suyu sorununu giderdik.

“Çıkabilecek sorunlar ekiplerimiz tarafından çözüme kavuşturulacaktır”

70’in üzerinde seyyar ve sabit tuvalete su verildiğini, atık su için kanalizasyon bağlantılarının yapıldığını da belirten Demir, şunları kaydetti:

“SASKİ ekiplerimiz, deprem sonrası içme suyu arızalarının onarımını Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İşletmesi Genel Müdürlüğü (KASKİ) ekipleriyle koordinasyon halinde gerçekleştirdi. Şu anda Elbistan içme suyu ve kanalizasyonla ilgili denetim altında. Çıkabilecek herhangi bir sorun yok. bundan sonra ekiplerimiz tarafından giderilecektir.İçme suyunun kalitesi de sürekli kontrol edilmektedir.Klor ölçümleri sık sık yapılmaktadır.Belirlenen birçok noktada kanalizasyon hatlarında oluşan tıkanıklık titiz bir çalışmanın ardından giderilerek tekrar çalışır hale getirilmiştir.”

Gelişmeleri yakından takip eden SASKİ Genel Müdürü Bahattin Yanık, çalışmalarının kesintisiz devam ettiğini belirtti.

kursunluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu