Haber

Bakan Yanık’tan İmamoğlu’na taşlı saldırı açıklaması: Erzurum’un HDP ile flört ettikten sonraki tepkisi dikkate alınmalıydı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu dün Erzurum ‘deki mitingi sırasında 100-200 kişilik bir grubun taşlı saldırısına uğradı. Saldırıda mitinge katılan çok sayıda kişi yaralandı.

BAKAN YANIK’TAN TAŞLI SALDIRIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

canlı yayında ErzurumTürkiye’deki gerginliğe ilişkin değerlendirmelerde bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yeni bir tartışmayı alevlendirecek sözler söyledi.

“KİTLE PSİKOLOJİSİNİ YÖNETMEK KOLAY DEĞİL”

Bakan Yanık, yaşananlara çok üzüldüğünü belirterek, “Seçim dönemleri heyecanlı ve yer yer agresif olan bir modül. Zarar sınırını aşmamak gerekiyor. Bu anlamda çok üzgünüm. İkincisi, kitle psikolojisini yönetmek kolay değil. Siyasiler olarak kitle psikolojisinin nereye taşacağını ve yıkıcı etkilere dönüşeceğini hesaplayıp ona göre hareket etmek gibi bir yükümlülüğümüz var” dedi.

“İMAMOĞLU’NUN Spontane Konuşmaları…”

Rekabetin çok keyifli bir şey olduğunu ifade eden Bakan Yanık, “Sonuçta bir seçim çalışması yapıyoruz. Rakiplerimizle tatlı kavgalarımız oluyor, sert eleştirilerin olduğu zamanlar oluyor, bu çok normal. Ama olması gereken. kitle psikolojisini dikkate almak. Erzurum Bu anlamda toplanma alanı olabilecek noktada gerekli tedbirler alınırken, esnafın toplanma alanı vs olmayan bir yere gitmesi sonrası İmamoğlu Bey tarafından spontane bazı konuşmalar yapıldı. karışıklık. Ayrıca çok dikkatli olması gerekiyor. “Canım ben burada konuşmak istemiyorum” dedi.

“VAN TOPLANTISINDAKİ O İŞARETLERDEN SONRA…”

Bakan Yanık “Örgütte bir sorun mu vardı?” sorusuna, “Niyet okumak veya yeni bir tartışma yaratmak istemiyorum ama Sayın İmamoğlu’nun daha önceki ziyaretlerinde de benzer kafa karışıklıkları yaşandı. kuralları dikkate alıyor ve kuralları kendisine göre belirlemeye çalışıyor” diyen Van mitingindeki o işaretlerden maalesef Erzurum’un HDP’li seçmenle flört ettikten sonra belli bir tepki göstereceğini tahmin etmek gerekiyordu. Tekrar söylüyorum. Acil şifalar dilerim. Seçim bir hafta sonra bitecek ve gerginlik kalmayacak. Bunlar dikkate alınmalı” dedi.

cekerek-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu