Haber

Yunan gazetesi: 6 parti arasındaki tutarsızlık Erdoğan’a seçim hediyesi

Türkiye’de bir sonraki cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinin 14 Mayıs’ta yapılması planlanıyor.

Cumhur İttifakı bir kez daha adayını Recep Tayyip Erdoğan olarak belirledi. Millet İttifakını oluşturan altı parti arasında kriz yaşanıyor.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 6’lı tablonun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ortak cumhurbaşkanı adayı olarak gösterme girişimine itirazını dile getirdi.

“Erdoğan’a seçim hediyesi”

Ankara’da muhalefet partilerini harekete geçiren kriz sadece Türkiye’de değil dünyada da konuşuluyor.

Yunan basınından Kathimerini gazetesi, “Altı parti arasındaki sakatlayıcı tutarsızlık, Erdoğan’a bir seçim hediyesidir.” söz konusu. Haberde muhalefette yaşananlar şöyle aktarıldı:

“Muhalefet cephesi çatlıyor”

Türkiye’de muhalefet cephesi çatlıyor. Erdoğan’a karşı koalisyon oluşturan altı parti aralarındaki farklılıkları gidermezse Erdoğan’ın yükselişi belirleyici olacak.

“Ekonomi ve dış politika mesajlarını iletemediler”

Muhalefetin ekonomi ve dış politika gibi kritik konularda mesajını ve önerilerini kamuoyuna iletemediğine dikkat çekildi.

Gözden kaçırma Karamollaoğlu’ndan Akşener’e: Yeter artık sizden çekildik Haberin Detayları

Kahramanmaraş’ta yaşanan şokların ardından muhalefetin siyaset öneremediği ve sakin kaldığı ifade edilerek, şöyle devam edildi:

“Çatışma devam ediyor”

Cumhurbaşkanlığı adayı için muhalefette iç çekişme sürüyor. Kritik bahislerle ilgili vizyonlarını netleştiremiyorlar. Bu ikisi bir araya gelince şansları bozulur.

“Kamu Erdoğan’a yöneliyor”

Anketler, muhalefet figürlerinin “durgun ve hatta düşüşte” olduğunu gösterirken, “Kamuoyu son aylarda Erdoğan’a dönüyor gibi görünüyor.”terim kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu