Haber

Rusya’da paralı askerler ayaklandı! Wagner lideri ortalığı yatıştırmak için Putin’den 2 kelle istiyor

Rusya Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik baskınlarında aktif rol alan Rus paralı asker grubu Wagner ile Rus ordusunun yöneticileri arasında tansiyon yükseldi. Rus paralı asker grubu Wagner’in kurucusu Yevgeny Prigojin, Wagner askerlerini imha etmek için operasyonlar düzenlediklerini savunan Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Rusya Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov’un cezalandırılacağını söyledi.

“RUS ORDUSU KAMPLARIMIZA FÜZE SALDIRISI OLDU”

Prigojin, “Rus Silahlı Kuvvetleri, Wagner PMC kamplarına füze saldırısı düzenledi. Birçok yoldaşımız öldü, bu savaşa nasıl karşılık vereceğimize biz karar vereceğiz.”

“ADAMLARIMIZI YOK EDENLER CEZALANDIRILACAKTIR”

Shoigu ve Gerasimov’un cezalandırılması gerektiğini belirten Prigojin, “Ülkedeki askeri liderliğin getirdiği kötülük durdurulmalı. Askerlerin hayatını ihmal ediyorlar. Adalet sözünü unuttular, geri getireceğiz. Binlerce Rus askerinin hayatını mahveden ve adamlarımızı mahvedenler cezalandırılacaktır. Bize karşı gelmeye çalışanları tehlikeye atın.” Tehdit olarak değerlendirip yolumuz üzerindeki kontrol noktaları da dahil olmak üzere derhal imha edeceğiz” dedi.

“BAŞLADIĞIMIZ İŞİ BİTİRDİĞİMİZDE CEPHEYE DÖNECEĞİZ”

Rus ordusunu yönetenlere karşı büyük bir savaşa girdiklerini belirten Prigojin, “Herkesten ricam sakin olun, provokasyonlara yenik düşmeyin ve evde kalın. Başladığımız işi bitirdikten sonra cepheye döneceğiz. vatanımızı koruyun. Adalet orduda yeniden sağlanacak. Bundan sonra adalet tüm Rusya için gelecek.” dedi.

haberluleburgaz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu