Haber

Portekiz arama kurtarma ekibi ‘bu güzel ülkenin yeniden inşa edilmesini’ umuyor

Kahramanmaraş merkezli “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Türkiye’ye gelen 52 kişilik Portekizli arama kurtarma ekibi, “bu güzel ülkenin yeniden inşa edileceğini” umut ediyor.

Portekiz Ulusal Acil Durum ve Sivil Koruma Dairesi Başkanı Filepa Costa, deprem bölgesine 13 ton ekipmanla geldiklerini ve Hatay’da enkaz altında kalan bir çocuğu, bir köpeği de kurtardıklarını belirtti.

Portekizli grupta doktor, hemşire, psikolog ve 2 tıp teknisyeninin bulunduğunu belirten Costa, dün bölgedeki çalışmalarını prestijle tamamladıklarını ve yanlarında getirdikleri tıbbi malzemeleri yerel hastanelerden birine bağışladıklarını bildirdi. .

Portekiz Ulusal Acil Durum ve Sivil Koruma Kurumu Başkan Yardımcısı Joaqium Santos, deprem kurbanlarının böylesine büyük bir felaketle yüzleşmesinin “oldukça zor” olduğunu söyledi.

Santos, “İnsanların bu güzel ülkeyi yeniden inşa etmesini diliyor ve Türk halkına hayırlı olmasını diliyoruz.” söz konusu.

Merkezi Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde olan ve 11 ili ve toplamda 13 milyonu aşkın kişiyi etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından 52 kişilik Portekiz ekibi, 6 arama ve arama çalışmasıyla 8 Şubat’ta Türkiye’ye geldi. kurtarma köpekleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu