Haber

Kılıçdaroğlu Şanlıurfa’da Depremzedelerle Buluştu

Haber: EMRE SERCAN IKE – Kamera: ÜNAL AYDIN

Kahramanmaraş 6 Şubat’ta Pazarcık ve Elbistan merkezli meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 10 ilde yıkıma yol açtı. 11 Şubat saat 17.00 itibariyle açıklanan resmi verilere göre 21 bin 848 vatandaş hayatını kaybetti. Depremin yıkıma yol açtığı kentlerde arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, depremin vurduğu kentlerde incelemelerde bulundu; vatandaşların sorun ve taleplerini dinlemeye devam ediyor. Sabah saatlerinde Malatya’da inceleme yapan Kılıçdaroğlu, Diyarbakır’a gitti. Kılıçdaroğlu, Diyarbakır’daki incelemelerinin ardından Şanlıurfa’ya gitti.

Kılıçdaroğlu’na; CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bülent Tezcan ve Ahmet Akın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Muğla Kendisine Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve CHP’li milletvekilleri eşlik etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, depremden etkilenen Şanlıurfa’yı ziyaret etti. Deprem sonrası yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi alan Kılıçdaroğlu, kesintili sığınaklarda depremzedelerle toplantıya gelerek sorunlarını dinledi.

Kılıçdaroğlu, depremzede bir çocuğu kucağına alarak, “Çözeceğiz, birlikte çözeceğiz. Buraya sadece ben değil büyükşehir belediye başkanlarımız da geldi. İnşallah var olan bütün sıkıntıların üstesinden gelmek için gayret edeceğiz, başaracağız” dedi. mücadele” dedi.

Bir başka depremzede ise, “Oğlum 15 yıl ceza aldı, Erzincan Cezaevi’ne götürdüler, 5-6 aydır görmedim. Bir anne olarak 41 yaşındayım ve yerimden kalkamıyorum. Benim yerim. Lütfen bir af çıkar.”

Bir depremzede daha, “Hepimiz evsiziz, evlerimiz harap. Çocuğum, 4 torunum hepsi yanımda. Perişan durumdayız, zor durumdayız.”

Kılıçdaroğlu, depremzedelerin barınma sorumlusuna, “Teşekkürler Zeynel Bey. Hem vatandaşlarımıza hem de Urfalılara sahip çıkıyorsunuz. En azından zor günleri daha iyi bir ortamda atlatmalarına yardımcı oluyorsunuz” dedi. Sorumlu, “İlk günden beri hizmet veriyoruz. Şu an az bir kalabalığımız var. Bizi Aziz Bey’den başka siyasetçi ziyaret etmedi. Aziz Bey’e ve size de teşekkürler.” Kılıçdaroğlu, “Diğer yerlerde insanlar çadırlarda kalıyor. Hava soğuk, insanlar eksi yedi, sekiz derecede yaşıyor.”

Kılıçdaroğlu daha sonra depremzedeler ve çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu