Ekonomi

İş Bankası Grubu’ndan enerjide ilk yatırım! Aldo Enerji’nin GES’lerine ortak oluyor

DÜNYAYA ÖZEL

İş Bankası Kümelenmesi, güç konusunda değerli bir anlaşmaya imza atıyor.

İş Power Investments A.Ş.’yi kuran İş Bankası Kümelenmesi. başta elektrik üretimi ve ticareti olmak üzere entegre bir enerji portföyü oluşturmak amacıyla bu yılın Eylül ayında hidrolik, rüzgar ve güneş gibi yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı elektrik enerjisi üreten ve ticaretini yapan şirkettir. Tesislere ve şirketlere katılmayı hedefledi. Bu doğrultuda ilk adımını atan İş Güç, Aldo Cluster ile yeni bir işbirliği anlaşmasına gidiyor.

YENİ ŞİRKETİN YÜZDE 50 HİSSESİ OLACAK

Aldo Güç San. ve Tic. A.Ş. tarafından kurulacak Soli GES Anonim Şirketi’nin sermayesini temsil eden yüzde 50 hissesi İş Power Investments A.Ş. veya İş Power Investments A.Ş. yeni kurulan bir şirket tarafından devralınacaktır.

Böylece Kemal Helli GES Enerji A.Ş., Meryem Meral Başar GES Enerji Üretim San. ve Tic. A.Ş., Nazmi Kirazcı GES Enerji A.Ş., Talha Kurt Akpınar GES Enerji Üretim San. ve Tic. A.Ş., Denizli YCY Jeneratör İnşaat ve Sanayi A.Ş., Domaniç Jeneratör San. ve Tic. A.Ş., İnform Power San. ve Tic. A.Ş., Sincan Enerji San. ve Tic. A.Ş., Hitit Güneşi 3 Enerji A.Ş., Menzelet Jeneratör San. ve Tic. A.Ş., SAV 1 Jeneratör San. ve Tic. A.Ş., SAV 2 Jeneratör San. ve Tic. A.Ş., SAV 3 Jeneratör San. ve Tic. A.Ş., SAV 4 Jeneratör San. ve Tic. A.Ş., SAV 5 Jeneratör San. ve Tic. A.Ş., SAV 6 Jeneratör San. ve Tic. A.Ş., SAV 7 Jeneratör San. ve Tic. A.Ş., YCY 2 Enerji Üretim ve Sanayi A.Ş., FRD Enerji Üretim San. ve Tic. A.Ş., FRD 1 Jeneratör San. ve Tic. A.Ş., FRD 5 Jeneratör San. ve Tic. A.Ş., Saysun Enerji Üretim Tarım ve Hayvancılık San. ve Tic. A.Ş., Gülay Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Didem Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Selim Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Kainat Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Celebi Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Muzaffer Mangır Enerji Elektrik Üretim A.Ş., MER 16 Güneş Enerji San. ve Tic. A.Ş., MER 17 Güneş Enerji San. ve Tic. A.Ş., MER 21 Güneş Enerji San. ve Tic. A.Ş., MER 22 Güneş Enerji San. ve Tic. A.Ş., MER 24 Güneş Enerji San. ve Tic. A.Ş., Pervane Güneş Enerji San. ve Tic. A.Ş., Doğangün Güneş Enerji San. ve Tic. A.Ş., Gesolt Enerji Üretim A.Ş., Güneşpark Enerji San. ve Tic. A.Ş. ve Ansı Power Elektrik Danışmanlık San. ve Tic. OLARAK. Soli GES Anonim Şirketi tarafından devralınacak olan Aldo Güç San. ve Tic. A.Ş. ve İş Güç Yatırımları A.Ş. müşterek yönetime tabidir.

Aldo Enerji’nin Kahramanmaraş’tan Çorum’a kadar 16 farklı ilde 185 projesi bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu