Haber

Gençlik ve Spor Bakanlığı Finansmanıyla Elazığ’da 54 Adet Modern Spor Sahası Hizmete Açıldı

Elazığ’da gençlik ve Sporİçişleri Bakanlığı finansmanıyla tamamlanan 54 çağdaş eser sporalan gençlerin kullanımına açıldı.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, geçen yıl toplu yatırım programı çerçevesinde bakanlık tarafından finanse edilen 17 adet açık basketbol ve voleybol sahası ile 37 adet halı sahanın imalatlarının tamamlanarak hizmete açıldığı belirtildi.

İl merkezi ile tüm ilçe ve beldelere kazandırılan spor sahalarının gençlere spor yapmanın yanı sıra zamanlarını daha verimli geçirme imkanı da sağlayacağı ifade edilerek, şu yorumlarda bulunuldu:

“Geçen mayıs ayında protokol töreninin yapıldığı ilimize kazandırılan en büyük spor yatırımı olarak üretmeye başladığımız birçok tesisin de içinde bulunduğu 54 sahanın inşaatı tamamlandı. Özellikle yaz aylarında gençlerimizin ve vatandaşlarımızın spor yapabilmelerini, yeni dostlukların kurulmasını, sosyal ve bilişsel açıdan değerli bir yeri olan spor sahalarının gençlerimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz. Bu vesileyle başta Gençlik ve Spor Bakanlığımız olmak üzere herkese şükranlarımızı sunuyoruz.”

kocaali-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu