Haber

CHP Milletvekili Karabük’ün turizm değerlerine yatırım yapılmasını istedi

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2024 yılı bütçe görüşmelerinde konuşan CHP Karabük Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay, Karabük’ün turizm değerlerini anlatarak yatırım talebinde bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2024 yılı bütçe görüşmeleri sırasında Milletvekili Akay, Karabük’ün kültür ve turizm açısından eksikliklerini Bakan Mehmet Nuri Ersoy’a sıralayarak gerekli yatırımların yapılması için kaynak talebinde bulundu. Safranbolu Müzesi’nin Eskipazar’da müze yatırım programına alınmasını talep eden Akay, “Bakanlığınızdan Safranbolu Müzesi’nin yatırım programına alınmasını ve Hadrianopolis Antik Kenti’ndeki müze ihtiyacının karşılanmasını rica ediyoruz. Eskipazar Mahallesi.”

Yatırım taleplerini Bakan Ersoy’a ileten Milletvekili Akay, “Safranbolu dünya mirası bir şehir, Yenice blok ormanlarıyla ünlü, Eflani’de göletler, Ovacık’ta yaylalar var. Bölgemizde yatırımların turizm açısından yapılmasını istiyoruz. Burada turizmin gelişmesi, istihdamın geliştirilmesi, kültür ve turizm yatırımları için bölgemizin geliştirilmesi gerekiyor.” “Bölgemizde gerekli yatırımların yapılabilmesi için bütçeden gerekli ödeneğin ayrılmasını talep ediyoruz” dedi. – KARABÜK

kiziloren-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu