Haber

Babalı sörf turizminin merkezi oluyor

KOCAELİ (İGFA) – Turizm kenti Kocaeli’de Kandıra Babalı Sahili, her mevsim sörf yapmaya uygun olmasının yanı sıra uzun kumsallarıyla da dikkat çekiyor. Babalı sahili son yıllarda sörf turizminin gözdesi haline geldi.

Böylece Babalı, Kocaeli turizm haritasında daha değerli bir merkez haline geldi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin son yıllarda bölgede yaptığı altyapı ve üstyapı yatırımları ile yerli ve yabancı turist sayısında gözle görülür bir artış yaşandı.

Doğa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kentin turizm potansiyelini artırmak için yürüttüğü çalışmalar, doğaseverleri yeni bir etkinlikte buluşturdu.

Kocaeli’nin turizm potansiyeli açısından değerli bir destinasyon olan Babalı Sahili, süper doğal manzarası, sahil şeridi boyunca uzanan kumsalları ve etkileyici doğa sporları imkanları ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği tanıtım çalışmasıyla Babalı sörf köyü bir kez daha öne çıktı. Dalga sörfüne başlangıç ​​eğitiminde, katılımcılara deneyimli eğitmenler eşliğinde temel sörf teknikleri öğretilerek, Babalı Sahili’nin eşsiz zevklerini doyasıya yaşama fırsatı sunuldu.

Babalı sahili dalga sörfü noktası olarak dünya çapında ün kazanmış ve yerli yabancı birçok sörfçü tarafından sıklıkla tercih edilen bir marka haline gelmiştir.

Babalı sahilinde elverişli dalga ve rüzgar koşulları sayesinde yılın 280 günü dalga sörfü faaliyetleri gerçekleştirilebilmektedir. Dalgaların alçak kırılması, özellikle yeni başlayan sörfçüler için güvenli bir alan sunar.

menemenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu