Haber

Acun Ilıcalı yeni bir kulüp mü alıyor yoksa Dundalk’ı mı alacak? Acun Ilıcalı’ya yeni takım mı geliyor?

Acun Ilıcalı Dundalk mı alıyor? İngiltere Şampiyonası ekiplerinden Hull City’i satın alarak adından söz ettiren Türk iş adamı Acun Ilıcalı hakkında bir tartışma daha ortaya çıktı. Sporx’un İrlanda merkezli LMFM’den derlediği habere göre; Acun Ilıcalı, İrlanda kulübü Dundalk’ı satın almakla ilgileniyor. Bu gelişmenin ardından Acun Ilıcalı yeni kulüp mü alacak yoksa Dundalk’ı mı alacak? Acun Ilıcalı yeni kadroya mı geçiyor? merak ediyordum. Detaylar…

ACUN ILICALI YENİ GRUP KURACAK MI?

Hull City’de forma giyen genç futbolcuların oynayarak gelişebilecekleri bir kulüp satın almak istediğini açıklayan Acun Ilıcalı’nın İrlanda kulübü Dundalk için temaslarda bulunduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü.

PİLOT KULÜBÜ OLACAK

Geçtiğimiz günlerde Hull City’de forma giyen genç oyuncuların oynayarak gelişeceği bir kulüp almayı planladığını belirten Ilıcalı’nın hedefi İrlanda kulübü Dundalk.

İRLANDA’NIN EN BAŞARILI İKİNCİ TAKIMI

Satın alma süreci gerçekleşirse Dundalk’ın 11 yılda beşinci farklı sahibi Acun Ilıcalı olacak. İrlanda Premier Ligi’nde yer alan Dundalk FC, 14 İrlanda Premier Ligi şampiyonluğu, 12 İrlanda FAI Kupası ve 7 İrlanda Lig Kupası sahibi olup, İrlanda’nın en başarılı ikinci kulübüdür.

PİYASA DEĞERİ 2 MİLYON EURO

Dundalk kulübü oyuncularının Transfermarkt’taki toplam piyasa değeri 2 milyon Euro’dur. Hull City’i yaklaşık 30 milyon Euro’ya satın alan Acun Ilıcalı’nın Dundalk FC’yi az bir sayıya bitirmesi bekleniyor.

LMFM ile ilgili haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu